35 - роковини трагедії на Чорнобильській АЕС
Сьогодні виповнюється 35 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Аварії, яка залишається найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики та величезною екологічною бідою світового масштабу.
Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного українця й багатьох жителів інших країн світу. І ця біда надовго залишиться в нашій пам’яті.
Сьогодні усі ми схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Вклоняємося перед живими й перед пам’яттю тих, хто пішов з життя.
Вічна пам'ять. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі...
День пам'яті про Чорнобильську катастрофу був запроваджений у вересні 2003 року на саміті СНД за ініціативою тодішнього президента України Леоніда Даниловича Кучми і підтриманий Радою глав держав СНД.
26 квітня також вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків, подвиг яких навічно залишиться у пам’яті українського народу...
Класні керівники провели онлайн-бесіди, години спілкування з історії аварії на Чорнобильській АЕС за темами: ««Слава і шана ліквідаторам аварії на ЧАЕС!», «Чорнобильська катастрофа: причини та наслідки», «Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».
Також провели онлайн - урок пам’яті «Твій біль,Україно, - Чорнобиль».
Вчителем образотворчого мистецтва проведено конкурс малюнків, стіннівок «Чорнобиль не має минулого часу» (дистанційно).
Класні керівники з дітьми переглянули фільми :«Мужність і біль Чорнобиля» , «За годину до вибуху» (дистанційно).
Вчителі провели онлайн - бесіди: «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС», «Екологічні наслідки Чорнобиля» .
Відбулась онлайн - зустріч з ліквідатором ЧАЕС Тягуном Іваном Антоновичем «Тридцять п’ята палає весна».