Новини
Яскравий тиждень безпеки дорожнього руху позаду! Наші учні взяли участь у різноманітних заходах: від тематичних уроків до практичних вправ. Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого заходу! Разом ми робимо наші дороги безпечнішими.
#безпекадорожньогоруху #освіта #діти
ЛІНКИ НА ПУБЛІКАЦІЇ НА FACEBOOK:
24 жовтня мали честь зустітися зі справжнім героєм. До нашої філії завітав молодший сержант 109 батальйону 107 бригади ТРО Маріуполь РВП захисник України Сергій Станіславович Заремба.
Під час зустрічі він розповів дітям про нелегкі воєнні будні, про біль і втрати побратимів. Діти ставили багато запитань, які стосуються подій на війні. Наш гість побажав учням міцного здоров’я та відмінно навчатися, адже це дуже важливо зараз.
На згадку про зустріч Сергій подарував подяку від військової частини, в якій служить, за допомогу.
Горді, що маємо таких захисників! СЛАВА УКРАЇНІ!
ЛІНК НА ПУБЛІКАЦІЮ У FACEBOOK:
Мужній захиснику України! Дозволь привітати тебе зі святом і побажати стійкості, мудрості та міцного здоров’я. Обіймаємо тебе щохвилиночки!
Люба захиснице України! Ти — тендітна, але незламна. Ти — ніжна, але смілива. Ти — гордість своєї держави! Вітаємо тебе!
Кожному і кожній, хто ЗІ ЩИТОМ — слава і пошана.
Всім, хто НА ЩИТІ - ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ.
Слава Україні!
21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Цей день є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань. Особливо це відчуття нині актуальне для українців. Це не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні триває жорстока війна, яку почала росія. Українці переживають стільки випробувань і втрат, що справді можуть сказати, що як ніхто розуміють цінність миру.
Щиро вітаємо всіх із традиційним вересневим святом – Днем знань. В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Знання – це сила. Сила творіння і добра. Кожен з нас, перегортаючи сторінки свого життя, зупиниться на тій, що має назву "школа". І защемить серце, бо згадуєш своє дитинство, юність, своїх кращих друзів, наставників. Але воно було без війни. Ми вдячні Збройним Силам України, завдяки яким ми стоїмо на подвір'ї нашої школи і хоч трішки отримуємо святкового настрою.
Чи доводилось вам бачити землю, на якій ніхто не живе? Хоч ще квітують і родять сади, ніхто не споживає тих гірких плодів, не йде до лісу за цілющими дарами…. Це - земля Чорнобиля, це чорнобильські стежки, зарослі травами, якими рідко ступає нога людини. Чорнобиль, Прип'ять ... Ці слова стали символами горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів….
Сьогодні, 26 квітня, минає 38 років з часу Чорнобильської катастрофи. У рамках тижня екології та безпеки життєдіяльності зі здобувачами Маломочульської філії проведено віртуальну екскурсію "Чорнобиль: пам'ять, надія, відродження". Учні пригадали місто-привид Прип'ять, ознайомились із природою іонізуючого випромінювання, переглянули мультфільм "Як діяти в разі радіаційної небезпеки". Щемливим був перегляд треку до фільму-драми "Метелики", створеного на реальних подіях.
Зараз, коли Україна чинить спротив російському вторгненню, а окупанти погрожують усьому світові новою ядерною катастрофою, подвиг українських ліквідаторів набуває особливої ваги. Україна як ніхто знає ціну радіаційної безпеки і зробить усе, щоб нічого подібного до Чорнобильської катастрофи більше не сталося.
25 квітня в рамках тижнів екології та безпеки життєдіяльності до здобувачів освіти Маломочульської філії завітав поліцейський офіцер громади Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Богдан Мирончик. Під час зустрічі проведено комплексну бесіду, яка широко охопила основні орієнтири виховання в освітньому процесі. Офіцер громади звернув увагу на правила поводження у громадських місцях, ознайомив з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці, з видами відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення; розповів юним пішоходам про безпечну поведінку на дорозі, про основні дорожні знаки, які повинні знати пішоходи, перевірив знання учнів Правил дорожнього руху для пішохода та велосипедиста; звернув увагу на важливість екологічної культури кожного громадянина України.
Сьогодні, 7 грудня, відзначають Свято української хустки. Українська хустина – це незамінна прикраса для свята, яка здавна відігравала магічну роль, нею пишалися і дорожили! Адже саме хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.
У цьому ще раз переконалися учні початкової школи, слухаючи розповіді учителів, переглядаючи презентації, малюючи малюнки, зробивши родинні фото та створивши фотоколаж "Об'єднані візерунками".
Хто не мріє про сильного розумного друга, який завжди допоможе у біді. Сьогодні (в рамках акції "16 днів проти насильства") такими друзями для наших учнів стали поліцейські, які не лише рятують у скруті, але й добре інформують з метою уникнення різноманітних життєвих небезпек. Поліцейські офіцери громади Гайсинського РУП Теплицької ТГ капітан поліції Базалук Сергій Олександрович, капітан поліції Пустовіт Роман Сергійович та Соболівської ТГ лейтенант поліції Сергій Скрипник розповіли про поняття і види насильства. Правоохоронці донесли юній аудиторії, яким чином можна себе захистити, куди звертатись за допомогою у випадку насилля. А також закликали «говорити проти насильство», не боятись протидіяти цьому ганебному явищу, аби кожна постраждала особа знала, що їй допоможуть та підтримають.
У рамках тижня безпеки життєдіяльності у Маломочульській філії було проведено зустріч з працівниками поліції. Офіцери громади Гайсинського РУП Теплицької ТГ капітан поліції Базалук Сергій Олександрович та капітан поліції Пустовіт Роман Сергійович провели заняття щодо дотримання правил дорожнього руху та дотримання правил безпеки на дорогах. Під час заняття правоохоронці обговорили із здобувачами освіти, в яких місцях дозволяється переходити проїжджу частину дороги, а в яких - ні, якими дорожніми знаками та сигналами світлофора регулюється рух транспорту і пішоходів. А також застерегли, яку відповідальність можуть нести неповнолітні діти, а також їхні батьтки за порушення правил дорожнього руху.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх - давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
З метою створення безпечного освітнього середовища у школі, учні початкових класів беруть участь у Акції «16 днів проти насильства» в ході якої було проведено бесіду "Великі права маленької людини та заняття з елементами тренінгу "Мої долоньки - не для битття".
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з 25.11 до 10.12 у 8 класі проведено класну годину "Ми проти насильства".
Мета: РОЗПІЗНАТИ насильство, НЕ ДОПУСКАТИ насильства, ВМІТИ ЗАХИСТИТИСЬ від насильства.
Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-1933 років, який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі — України.
Голод — це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Сьогодні, коли від початку голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок.
Учні Маломочульської філії теж не залишились осторонь дня пам'яті. У школі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. Організовано виставку фотоматеріалів і публіцистичних матеріалів «І пам’яті свіча не згасне…», проведені класні години, година пам’яті і скорботи «Голодомор 1932-1933 років. Геноцид українського народу». Учні переглянули мультфільм «Голодний дух», оснований на реальних подіях, приєднались до акції "Незабудка пам'яті", вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання. Також школярі запалили свічку пам'яті біля пам'ятника жертвам голодомору 1932-1933рр.
День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004 та 2013 років. Гідність і свобода — портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Сьогодні рівно 10 років від початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності. Тепер ми розуміємо, що Революція Гідності й російсько-українська війна — це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, свою історичну пам’ять, культурну ідентичність, майбутнє. Сьогодні учні нашої філії розширювали знання про революцію Гідності та Свободи, підвищували розуміння єдності і цілісності України, хвилиною мовчання вшанували пам'ять "воїнів світла і добра", які загинули за світле майбутнє України. А також закріпили знання про історичні події держави за допомогою Kahoot; його дуже-дуже люблять діти. (Прививаємо молодому поколінню навички правильного використання мобільного телефона).
Сьогодні, 13 листопада, відзначається Всесвітній день доброти. Учні Маломочульської філії мали можливість підсумувати, які добрі справи вони зробили,
кому допомогли, сказали добрі слова рідним, друзям, підтримали
тих, кому це потрібно.
Про добро можна багато і красиво розповідати, говорити,
мріяти. Але слова не принесуть ніякої користі, якщо добрі справи не
втілювати в життя. Роби добро - воно повернеться тобі сторицею!
1 листопада відзначають Міжнародний день ароматичної свічки (International Scented Candle Day). Свято присвячене магії та затишку, який приносять ароматичні свічки у наше повсякденне життя. Сьогодні люди з усього світу збираються навколо затишних свічок та насолоджуються їх чудовими ароматами.
Сьогодні наші учні ознайомились з історією свічки та свічникарства в Україні, розширили свої знання про свічк. Також дізнались про те, що ароматичні свічки несуть у собі безліч користі і здатні створити атмосферу, ідеальну для релаксації та відпочинку. Ароматичні свічки не тільки додають приємного аромату, але й можуть очищати повітря в приміщенні, видаляючи неприємні запахи.
Учні принесли свої ароматичні свічки та занурилися в атмосферу спокою, затишку, насолодилися прекрасними ароматами та трішки порелаксували.
Всесвітній день психічного здоров'я (World Mental Health Day) або День ментального здоров'я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов'язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями.
Цікавий, незабутній, наповнений позитивних емоцій день – День без портфеля!
Безсумнівно він показав креативність наших учнів. Що тільки не вигадали наші розумники! В хід пішли валізи для подорожей, торбинки, екосумки, кейси, кошики, мішки, пакети, і ще багато іншого.
Різноманітні форми та кольори “портфельозамінників” додали звичайному дню цікавості, активності, веселощів.
У такий спосіб ми вирішили підбадьорити дітей та цікаво провести день перед канікулами..
Спасибі всім учням, які долучилися до ініціативи!
Вдячні батькам, які підтримали ідеї здобувачів освіти!
І хтозна, можливо, цей день теж із часом стане креативною традицією в стінах нашого закладу.
У кожної людини, маленька це дитина чи вже доросла людина, є улюблена іграшка. Саме тому 17 жовтня у Маломочульській філії було проведено день улюбленої іграшки. Протягом дня учні познайомилися з історією української народної іграшки. Дізналися, що іграшки існують уже понад тисячу років. Найпершими іграшками були звичайні кольорові камінчики та навіть кістки та зуби тварин. Уже пізніше людство почало виготовляти для своїх дітей іграшки з глини, соломи, дерева та навіть овочів.
Сучасні іграшки дуже різноманітні. Це дає змогу дітям обирати собі улюбленого мовчазного друга.
З такими друзями школярі і познайомилися сьогодні. Обмінялися історіями про те, як кожна з іграшок з’явилася у їхньому житті, як вони допомагають долати труднощі.
Ми незламні! Ми – майбутнє України!
29 вересня у Маломочульській філії відбувся єдиний Урок мужності "Герої рідного краю" до Дня захисників і захисниць України. Цього року Україна його вперше відзначає 1 жовтня. Вшанували пам'ять усіх загиблих воїнів хвилиною мовчання. Також виконали ряд цікавих завдань патріотичного змісту. Переглянули два чуттєвих відео ролики. Перший відеоматеріал про загиблих воїнів Теплицької громади. Другий відео ролик був присвячений усім нашим односельчанам, які захищали і захищають нашу країну від орди, починаючи з 2014 року.
Дякуємо вам за кожен новий день і за можливість жити на рідній землі!
Слава Героям України! Слава Україні!