Тиждень безпеки дорожнього руху (15 - 21 листопада)
Найважливіше для людини – її життя, а найцінніше в ньому – здоров’я та безпека. Кожна людина унікальна та неповторна і життя в неї тільки одне, тому берегти його необхідно кожному.
Сучасний світ дуже складний і в ньому багато небезпечних ситуацій. Статистика дорожньо-транспортних пригод невтішна: в світі щогодини гине
9 дітей.
В Україні нараховується понад 10 млн. автомобілів. Майже 2/3 дітей, які потрапили під їх колеса, знехтували правилами дорожнього руху. Тому з метою запобігання дитячого травматизму, в нашій школі було проведено 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху. Ми пригадали правила дорожнього руху для пішоходів і водіїв, а також перевірили навички по убезпеченню життя і здоров’я під час перебування на дорозі. Транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Адже транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним, якщо не знаєш правил дорожнього руху.
Щоб машини вправно їздили по дорозі, люди придумали правила дорожнього руху. В січні 1683 року Петро І видав наказ про введення правил дорожнього руху, але справжні правила почали діяти лише через 125 років.
Вони вказували, де можна було їздити, а де зупинятися кінним екіпажам. Також було введено правосторонній рух.
Правила з часом змінювалися, доповнювалися. І в 1891 році в нашій країні з'явився перший автомобіль. Він мав право їхати зі швидкістю 26 км/год.
Нині Правила дорожнього руху, яким повинні підкорятися не тільки водії, а й велосипедисти та пішоходи, записані в книзі ПДР і є обов`язковими для виконання.